TukTuk.co.il

קניות בתאילנד

קניות בתאילנד

תאילנד היא ממלכת הקניות, בין אם אתם אוהבים לקנות בשווקים הומים או בקניונים ממוזגים, בגדים זרוקים או בגדי מעצבים, זה המקום בשבילכם. בשווקים ובבסטות שברחובות כדאי להתמקח על המחיר, ולהתעקש, עד שתגיעו למחיר הכמעט אמיתי של המוצר ועדין תרגישו שעבדו עליכם בעיניים. תוכלו לקצץ את עלות המוצר המבוקש עד כדי מחצית ממה שנאמר לכם ואפילו יותר. מתכון בטוח לאכזבה הוא לשתף ישראלים אחרים במה קניתם ובכמה עלה. תמיד יהיה את המבעס שיגיד שהוא קנה את אותה הדבר בעשר באט פחות. חברים, בואו נשמור על פרופורציות, הבאט הוא מטבע חלש וערכו נמוך, עשר באט לא ישנו לכם בכיס, אז אין מה להתבעס ואין סיבה להגרר לויכוח עם הרוכלים ברחוב ובשוק. אם המחיר לא אטרקטיבי מספיק עבורכם, המשיכו ללכת ברחוב ומאוד סביר להניח שתמצאו את אותו המוצר במחיר אחר, אך יתכן מאוד ששוב תחל מלאכת ההתמקות. אחרי כמה התמקחויות, תרגישו מתי המוכר התאילנדי מתחיל להתעצבן עליכם ומתי אפשר ללחוץ עליו עוד קצת כדי לקבל הנחה, למרות שלעיתים כדאי לוותר, או על כמה באטים או על המוצר, חבל עם האנרגיה שתוציאו בוויכוח סרק, גם ככה חם אש. בקנוינים מחירי המוצרים קבועים ומראש ולא נהוג להתמקח על המחיר. בתאילנד יש תעשיית זיופים אדירה שמתפתחת בקצב מסתחרר, החל מתעודות סטודנט מזויפים, דיפלומות למינהן ועד תיקי ושעוני גוצ'י, שאנל ועוד מעצבים גדולים ומוכרים. תעשיית הזיופים מתמקדת בזיוף מותגים של מעצבים וגם של חברות גדולות כמו נייק, לרוב הפריטים המזוייפים הם פרטי ליבוש ואביזרי לבוש למיניהם. איכות מוצרים אלה מעולה, בבסטות, בדוכנים ובחנויות, ולא תוכלו להבחין שאכן מדובר בזיוף. שלא יעבדו עליכם! מחוץ לקניונים כל המוצרים הממותגים מזוייפים. מוצרי חשמל כדאי לרכוש באחריות שתקפה למזרח התיכון (דהיינו ישראל), אך ורק ברשתות המוכרות שיש בקניונים. בחנויות ברחוב ימכרו לכם מכשירי חשמל במחיר זול יותר, אך יש סבירות שהמכשיר משומש או מקולקל. זיוף נוסף שנפוץ למדי הוא זיוף תכשיטי זהב וכסף משחירים ומתגלים כמתכת פשוטה מצופה, יהלומים ואבני חן מתגלים כזכוכיות ואפילו פלסטיקים. כך שמומלץ שלא לצרוך כמות, לא להוציא כסף רב בכדי להגיע להנחה משמעותית – אתם עלולים להתאכזב. רוצים להמר ולרכוש תכשיט? קנו בקניון בחנות מוכרת, עדיף בקניון, בה הסיכוי שהתכשיט יתגלה כזיוף הוא קטן מאוד. אל תקנו בכרטיס אשראי בבסטות ובחנויות ברחוב, קרו לא מעט מקרים בהם רוקנו למטיילים את חשבון הבנק באמצעות חתימה על טפסים שונים ו / או שימוש לרעה בפרטי כרטיס האשראי של אותם מטיילים. צ'אנג מאי (chiang mai) שבצפון תאילנד ידועה כעיר בה מומלץ לערוך קניות. צ'אנג מאי היא העיר הזולה ביותר, והצפון ככל יותר זול ממרכז תאילנד. האיים נחשבים ליקרים מאוד מבחינת אוכל, ביגוד, קניות ושאר המוצרים, אין באיים בגדים ומוצרים שלא תוכלו למצוא במקומות אחרים ולכן מומלץ לוותר על הקניות באיים אם אתם בדרכם לבנקוק, מרכז תאילנד או צפון תאילנד. תוכלו לפרוס את הקנויות שברצונכם לעשות לאורך הטיול, קצת בכל פעם שמתחשק או לעשות את הקנויות במספר ימים מרוכזים לקראת סוף הטיול. אם אתם נתקלים בדבר מה שברצונכם לקנות, אל תוותרו ואל תחכו לפגוש את אותו המוצר במקום אחר, אחרי הכל המחירים זולים ובאתם להתפנק, חבל שתפספסו…שלושה ימים יספיקו לכם לערוך מסע קנויות מקיף הכולל שווקים, בסטות, בגדים, מוצרי חשמל ומזכרות לכם וליקיריכם.

מקח וממכר 
הצלחת המיקוח היא אנדיבידואלית לכל אדם ואדם, קונה ומוכר. אם לא התמקחתם עם הרוכל על הסחורה שקניתם, יתכן שתרגשו שיצאת מרומים, או שעבדו עליכם, מצד שני ההתמקחות היא אינה בשביל כל אחד וישנם מטיילים שיעדיפו שלא להתמקח על המחיר. אם זאת ההתמקחות נוהל מקובל בחברה התאילנדית, גם תאילנדים מתמקחים בבואם לקנות דבר מה. כלומר הרוכלים מצפים מכם להתמקח ומראש נוקבים במחיר כפול מהמחיר בו הם רוצים למכור את המוצר. בהתמקחות עם המוכרים תוכלו לפחית מהמחיר עד 40 אחוז מהמחיר הראשוני שהוצע לכם בעבור המוצר. ההתמקחות היא תופעה מקובלת בחנויות קטנות, שווקים ודוכנים ברחוב. לעומת זאת בחנויות בקניון, בחנויות ורשתות מוכרות ובינלאומיות, ובבתי הכלבו הגדולים – המחירים קבועים, ולא נהוג להתמקח עליהם.

נוהלי נתינת טיפים 
בתאילנד לא נהגו לתת טיפים, אך בעקבות העליה בכמות התיירים והשפעת התיירות על מדינת תאילנד, כיום מלצרים, פקידי קבלה ונתוני שירותים למיניהם עלולים לצפות מכם לטיפ. כיום מקובל לתת כ – 10 אחוז טיפ, מעלות הסכום שאתם נדרשים לשלם. נתינת טיפ בתאילנד היא אינה חובה, אך אפשרית, ודרך טובה להראות לנותן השירות שנהניתם משירותיו.