TukTuk.co.il

כללי התנהגות בתאילנד

כללי התנהגות בתאילנד

התאילנדים הם עם שליו ורגוע, ובדרך כלל לא תשמעו צעקות או ריבים – לא בין אדם לחברו, ולא בין אדם למשפחתו. ילדים בקושי בוכים, אלא משחקים וצוחקים, מעסיקים את עצמם.
מחוץ לבנגקוק התאילנדים עוד יותר נחמדים, בנגקוק המערבית גדולה עליהם וגורמת להם להתנהגות שלא מתאימה להם. 
התאילנדים עובדים קשה בשדות ובבנייה ומסתפקים במועט שהצליחו להכין בעצמם. 
הם אינם חמדנים ומסתפקים ברכושם שלהם. רבים מהתושבים התאילנדים רוצים להצטלם ,הם ישמחו ויתלהבו מאד אם תצלמו אותם. ראו בתאילנדים כשווים אליכם והם יתנהגו אליכם בהתאם. אל תתפלאו אם כשתעלו להם על העצבים – בעיקר בבסטות ובעיקר במלונות, כמעט תמיד ובצדק, הם עלולים לצעוק עליכם ולהחזיר לכם באותה מטבע. 
* בתאילנד נהוגים מינהגים שונים, הלא מוכרים לכם, כמו חליצת נעליים בכניסה למקדשים, במסעדות ובכל מיני מקומות, הקפדה על לבוש הולם וכ'ו, כבדו מינהגים אלה והתנהגו כמותם.
*מרבית התאילנדים הם בני הדת הבודהיסטים. חלק מועט מהתאילנדים, בעיקר באזור דרום מערב תאילנד, הם מוסלמים. התאילנדים המוסלמים אינם עוינים את ישראל, ואינם נוטים להתערב בעניינים הנוגעים למדינת ישראל, הם בראש ובראשונה תאילנדים, ואין לדת התאילנדים במקום בו אתם נמצאים השפעה על היחס לישראלים ויהודים.
לעיתים קרובות, תאילנדי העוסק בתיירות, מנסה ומשתדל מאוד, להוציא מהתייר עוד כסף, ואף לרמות. הסיבה היא פשוטה, מנקודת ראייתם אתם הזרים, אמריקאים עשירים ומפונקים.
הרמים הגרועים ביותר הם אלו ה"שקרנים", אלה עומדים ברחובות ומציעים דברים. לדוגמא נהגי ה"טוק- טוק" שממציעים אירועים שקוראים בכל מיני מקומות ברחבי העיר בכדי לקחת אותך לנסיעה, בנוסף אתם עלולים להיתקל בסוכן של מופע מפוקפק, ולהגיע לאיזור מסוכן לתיירים. השתדלו להימנע מעצות של זרים, הנאמרות כביכול ב "תמימות" ומתוך רצות לעזור.
עדיף לכם להיכנס לסוכנות הסעות וטיולים מסודרת, דרכה תוכלו להזמין מופעים, טיולים, הסעות וכדומה, למרות שגם חלק מהסוכנים בסוכנויות רמאיים, וקרו מקרים בהם מטיילים שילמו על כרטיס טיסה פקטיבי – הכסף הלך ובחרת התעופה לא שמעו את שמם מעולם. דברו עם ישראלים סביבכם, קבלו מהם כמה שיותר אינפורמציה, ושאלו שאלות. אולי הם הספיקו להתנסות בנסיעה דרך חברת נסיעות טובה ובטוחה, עליהם הם יוכלו להמליץ לכם, או להפך יוכלו להזהיר אתכם מפני סוכן שעבד עליהם. 
עם זאת, מבחינה כלכלית גם אם יעבדו עליכם במחיר הבעיה תיהיה מזערית, כיוון שבדרך כלל מדובר כמה עשרות שקלים ולא יותר מזה. אל מול התאילנדים העוסקים בתיירות ומעשו בעבודתם ובגמחותיהם של המטיילים הרבים איתם הם מתמודדים באופן יומי, ניצבת אוכלוסית תושבים פשוטים, תמימים, טובים ואדיבים. 
חשוב לא להשאיר כסף, כרטיס אשראי, דרכון, מסמכים חשובים, מצלמה ועוד בחדר. גם אם אתם יוצאים מהחדר לכמה דקות, קחו הכול איתכם. לוקח בדיוק דקה לגנוב. אם אתם ישנים בגאסט האוס עם מקלחות משותפות, הולכים למקלחת ואין לכם מי שישמור על הדברים, בלית ברירה, קחו את יקרי הערך איתכם.
לצוות העובדים בגאסט האוסים ובמלונות יש מפתח רזרבי לכול חדר, והסיפורים על מטיילים שניגנב מחדרם כל כספם ורכושם חוזרים על עצמם פעמים רבות.

אוטובוס לתיירים עלולים להוות מלכודת לגניבות, בין אם בקרב הנהגים עצמם, או בקרב כנופיות שודדים שעלולים לעלות ולשדוד את כל יושבי האוטובוס באמצע הנסיעה או באחת מהעצירות שבדרך. כדאי להתרחק מאוטובוסים אלו, ולנסוע באמצעות האוטובוסים הממשלתיים היוצאים מתחנות האוטובוסים הממשלתיות ומגיעים לכל עיר וכפר על מפת תאילנד. הכרטיס יעלה לכם יותר, אך תזכו לאוטובוס נוח יותר ובטוח. אלטרנטיבות אחרות הם לנסוע ברכבת או לטוס. משטרת תאילנד נוטה לא להתייחס לתלונות על גניבות ממלונות, גסט האוסים ומאוטובוסים, כיוון שהפניות כל כך רבות. עקב חוסר היחס של המשטרה לגנבות אלה, עובדי המלונות, הגסט האוסים והאוטובוס לא חושבים פעמים לפני שמחליטים לגנוב מהתייר, וכך נמשכת ומתעצמת תופעת הגניבות בתאילנד.