TukTuk.co.il

ויזה לתאילנד

שגרירות ישראל בתאילנד

כתובת: Ocean Tower II 25th fl. Sukumvit soi, 19. Bangkok 10110
אי מייל: info@bangkok.mfa.gov.il
טלפון: 66-2-2049200
פקס: 66-2-2049255

שגרירות תאילנד בישראל

כתובת: אבא אבן 1 הרצליה – בנין מרכזים
טלפון: 09-9548412/3
פקס: 09-9548417

הוצאת ויזה לתאילנד

אם אתם מבקרים בתאילנד לתקופה של עד 30 יום אינכם זקוקים לויזה, מי שמגיע לתקופה ארוכה יותר זקוק לויזה או פשוט יצטרך לעבור למדינה שכנה ולהכנס בחזרה כדי לקבל עוד 30 יום אשרת שהייה. 
בהגיעכם לתאילנד, בנחיתה באולם מגיעים בשדה התעופה, תקבלו בדלפק ביקורת הדרכונים, באופן אוטומטי, ויזת תייר לתקופת של 30 יום. כדי לקבל את הויזה עליכם למלא טופס קצר בו תשאלו היכן אתם מתכוונים לשהות בתאילנד, (כלומר באיזה ערים או איים), ובאיזה מלון אתם מתכוונים ללון? – במידה ואתם לא יודעים, כדאי שתשאלו אנשים אחרים שהיו איתכם בטיסה, או שמחכים איתכם בתור, באיזה מלון הם ישנים, וכתבו את שמו של המלון, וכתובתו גם בטופס שלכם. לרוב פקידי ביקורת דרכונים לא מתקשרים לבית המלון לברר אם אכן הזמנתם אצלם מקום או לא, במידה ופקיד בקרת הגבולות בביקורת דרכונים, שואל אתכם אם הזמנתם חדר במלון זה, תוכלו לומר לו שעדיין לא הזמנתם חדר, אך אתם מתכוונים להגיע למלון ואם הוא מתאים לכם להישאר בו.
הויזה מוענקת לתיירים ישראלים בחינם, וכמו כן גם לרוב תושבי מדינות העולם באשר הם. לצורך קבלת הויזה ידרשו מכם לראות כרטיס טיסה חזור, למדינת הלאום, (הביתה – לישראל). כרטיס טיסה חזור, רצוי מאוד על מנת שלא יעקבו אתכם ויטרידו אתכם בשאלות ובירורים בשדה התעופה, שיהיה לתאריך של עד 30 יום, מיום הנחיתה בתאילנד, כיוון שהויזה היא לתקופה של עד 30 יום. אם הינכם בעלי דרכון אחר, דרכון אירופאי, אמריקאי או כל דרכון שהוא לא ישראלי, תוכלו לברר על קבלת הויזה לשהייה בתאילנד בשגרירות תאילנד בתל אביב. במידה והינכם בעלי דרכון זר כזה, יתכן והויזה שתינתן לכם בכניסה לתאילנד היא לתקופה ארוכה יותר משלושה חודשים. בעלי דרכון אמריקאי מקבלים אוטומטית בכניסתם לתאילנד, ויזה לשישה חודשים. כמו כן אם אתם מתכננים להישאר לתקופה של למעלה מ 30 יום, תוכלו להסדיר ויזה מיוחדת מראש דרך שגרירות תאילנד בתל אביב.

• במידה ונכנסתם לתאילנד דרך גבול יבשתי, ממדינה שכנה כלשהי, סביר להניח שתקבלו אוטומטית ויזה ל-15 יום בלבד, (ולא ויזה למשך 30 יום כפי שמקבלים בשדה התעופה). תוכלו להאריך את הויזה הזו, בשבוע נוסף בתמורה לתשלום של 1900 באט במזומן, (בכל מעברי הגבול למיניהם, היבשתיים והאוויריים, מקבלים רק כסף מזומן). את הארכת הויזה לתאילנד, בשבוע נוסף, תוכלו לבצע במקום – במעבר הגבול עצמו.

• במידה ותחרגו ביציאתכם מתאילנד, מתאריך תפוגת הויזה שניתנה לכם, יעקבו אתכם ואף יחקרו אתכם במשרד צדדי בשדה התעופה, כשבסופו של דבר תאלצו לשלם קנס על כל יום של חריגה מהתאריך תפוגת הויזה. הקנס גבוה וההרגשה לא נעימה, כשיכול להיות שבכלל לא שמת לב, מומלץ שלא להיקלע למצב כזה. תוכלו להאריך את הויזה, ולקבל ויזה נוספת ל 30 יום, אם תצאו מתאילנד למדינות השכנות – קמבודיה ולאוס ותחזרו. כך גם תוכלו לבקר במדינות נוספות במזרח הרחוק.

• ויזה למיאנמר, ויזה לקמבודיה תוכלו להסדיר בשגרירות מיאנמר ושגרירות קמבודיה, בארץ, או דרך סוכנות נסיעות בארץ. אם לא תכננם לבקר בקמבודיה ומיאנמר, אבל עכשיו פתאום מתחשק לכם להאריך את הטיול ולראות עוד ארצות במזרח הרחוק, ישנה אפשרות למסור את הדרכון לפקיד הקבלה בגאסט האוס או במלון בו אתם מתאכסנים, והוא יסדר לכם ויזה תמורת עמלה כמובן. מומלץ לברר את עלות הויזה ועלות העמלה לפני. אותו הדבר תוכלו לעשות דרך אחת מסוכנויות הנסיעות והטיולים בעיר. אופציה זאת היא לא כל כך מומלצת משום שצריך לתת את הדרכון לידיים זרות והוא יחזור אליכם לאחר כמה ימים. שיקול שלכם, אך אם החלטתם כן לעשות זאת בדקו היטב היטב על הסוכנות או הגורם לו אתם מוסרים את הויזה!

• למדינות וייטנאם ולאוס אין שגרירות בישראל, (שגרירות וייטנאם בישראל בתהליכי בניה). לכן ויזה ללאוס תוכלו להסדיר דרך שגרירות לאוס בבנגקוק, ויזה לוייטנאם תוכלו להסדיר דרך שגרירות וייטנאם, שממוקמת בבנגקוק גם היא. אך אין צורך להטריח את עצמכם, בהגעכם ללאוס ולוייטנאם דרך מעבר גבול ייבשתי או אווירי, בנסיעה או בטיסה, תקבלו, אוטומטית ויזה. הויזה האוטומטית ללאוס היא למשך 30 יום, הויזה לוייטנאם גם היא לתקופה של 30 יום. הארכות הוויזות למדינות אלה אפשריות בחציית הגבול לתאילנד או לכל מדינה שכנה אחרת, וחזרה.

• ויזה לסינגפור ניתן להסדיר בשגרירות ישראל בתאילנד או לקבל ויזה באותה הדרך שציינו בסעיף מעל(ויזה למיאנמר), אך עדיף להסדיר ויזה זו עוד לפני צאתכם את הארץ בשגרירות סינגפור בישראל.