TukTuk.co.il

הודו - India

הרפובליקה של הודו
עיר בירה: ניו-דלהי

הודו מושכת אליה מדי שנה תיירים רבים, מתוכם ההערכות הם שמבקרים בהודו כ-50,000 ישראלים בשנה.
לכמות התיירים הרבה שפוקדת את הודו מידי שנה יש שני הסברים: ההסבר הראשון הוא תחושת החופש העילאית הידועה והמיוחדת להודו, אין כמוה בעולם וכל מטייל מביא את הבשורה והחיוך ומספר על הארה האופיינית להודו. החבר'ה שומעים, מקנאים ומעתיקים – כל ישראלי שחוזר מהודו, מייחצן את הודו, במודע או שלא במודע, בסופו של דבר מביא בעקבותיו מטיילים ישראלים חדשים נוספים שלא לדבר על הישראלים שתאהבים בהודו ומבקרים בה יותר מפעם אחת בחייהם והם עושים זאת לרוב לתקופות של יותר מחודש.
אין זה חריג כמעט לראות בכל רחבי הודו מקומות בבעלות של ישראלים או לחילופין שמזוהים עם ישראלים, מסעדות עם אוכל ישראלי (פלאפטל, חומוס, ג'חנון וכדומה), שלים בעברית, סרטי בורקס שונים ועוד. אין ספק שגם ההודים עצמם הבינו את הפוטנציאל הרב שיש לתיירים הישראלים שמגיעים אליהם והם מנסים למשוך אותם למדינה בדרכים שונות ומשונות.

כל אחד מגיע להודו מסיבות שונות, יש כאלו שרוצים לנסות ולהתחבר לצד הרוחני של הודו, יש כאלו שהרגשת החופש הבלתי מוגבל שמעניקה להם המדינה פשוט קוסמת להם (מרחבים פתוחים, הרים מתנשאים, הרבה שדות ירוקים) וכמובן שיש כאלו שבאים עבור המסיבות, הכיף, האפשרות לבטן גב או פשוט כי התרבות ההודית והאותנטיות קוסמים להם מאוד.
כמובן שכאשר מגיעים להודו יש כל כך הרבה מה לעשות שצריך לדעת לתכנן את המסלול היטב. יש כאלו לעומת זאת שפשוט מחליטים לזרום מיעד ליעד ולמצוא חברים חדשים לדרכם בטיול בהודו. ברוב המקרים מוצאים גם חברים ישראלים וכמובן גם חברים מחו"ל.
חשוב לציין, כי יש כמה יעדים בהודו שלא ניתן לוותר עליהם כדוגמת הטאג' מאהל, ביקור קצר בגואה וכדומה. אם אתם ממש רוצים לדעת אודות היעדים הללו שלא כדאי לוותר עליהם, מומלץ להיעזר בסוכנויות הנסיעות המקומיות וכמובן גם באתרי האינטרנט. כיום יש לא מעט מידע שתוכלו להיעזר בו במהלך הטיול שלכם.

הדבר הכי טוב שיש להודו בשפע הם הנופים המרהיבים, הארץ הענקית מכילה נופים שונים ומגוונים, ים, שמש וחופים שהמוכרים שבהם הם חופי גואה, מדובר בגן-עדן מופלא וקסום שאין כמותו בעולם כולו.

חופים מתחלפים במדבר שנושק להרים ששיאם הוא הרי ההימלאיה בצפון הודו.
טרקים ארוכים וקצרים, שבילים שמחכים שתכבשו אותם, נופים כמו גלויה שצוירו במיוחד בשבילכם.
מטרקים או מסתלבטים, באתם בשביל השקט, בשביל המסיבות המפורסמות או בשביל התרבות והרוחניות, אין ספק שפשוט תיהנו מהחיים היפים, הפשוטים והטובים שיש להודו להציע.

הודו גובלת בסין ובנפאל מצפון, בפקיסטן מצפון-מערב ובבנגלדש ומיינמאר (בורמה) ממזרח. בין לבין הודו מוקפת באוקיינוס ההודי השליו, שמסתיר בחובו דולפין, כרישים, צדפות מיוחדות ועוד.
הודו צפויה לאתגר אתכם מבחינה רוחנית, פרקטית, ותגרום לכם להרהר ולחשוב מחשבות קיומיות לצד סתם לחיות ולשכב על הגב.
חוויות אינספור ואושר מתפרץ מחכה לכם ביבשת הודו חסרת המעצורים, בה הכול אפשרי.

חיות הבר בהודו מצטיירות לא זוכות למעמד מוגן, למרות האמונות הדתיות של ההינדים, הג'יינים והבודהיסטים. דוגמאות לכך הן מסעות הציד הנרחבים של הבריטים ושל הראג'ות ההודיים, הציד בלתי חוקי, השימוש במדבירי מזיקים והאוכלוסייה ההולכת וגדלה בהתמדה, בעקבות אלה רק עשרה אחוזים משטח המדינה נותרו מיוערים ורק ארבעה אחוזים מוגנים בתחומי פארקים ושמורות. במהלך עשרות השנים האחרונות נקטה הממשלה צעדים רציניים לשיפור איכות הסביבה והכריזה על הקמתם של יותר מ-350 פארקים ושמורות.

בהודו תוכלו לראות מגוון רחב שחיות, עולם החי של הודו כולל: אריות, טיגריסים, נמרים, פנתרים, פילים וקרנפים, אבל יש בה מגוון עשיר של בעלי חיים אחרים, כגון איילים ואנטילופות, בופלו, שורי בר הודיים, דובי הימלאיה, צבועים, חזירי בר, תנים וכלבי בר. אוכלוסיית הקופים מונה סוגים שונים. עולם הזוחלים מונה נחשי קוברה ענקיים ומרהיבים, פיתונים, תנינים, צבי מים מתוקים ולטאות כוח ומגוון בעלי כנף, וביניהם ציפור הקינג-פישר (Kingfisher ), הקטנה והצבעונית, שהפכה לסמל לאומי – הודי, בעל כנף נוסף, אלגנטי ולאומי,הוא הטווס, שבחר לחיות, למרבית הפלא, במדבר בראג'סטן.

הודו מורכבת ממדינות (states ) בדומה לארצות הברית. לכל מדינה ממשל עצמאי משלה וקולקטיבי מעצם היותה שייכת ליבשת הודו. כך תפגשו במדינת קרלה, לדוגמא, במשטר קומוניסטי.

שפה: הינדי, אנגלית ו-22 ניבים נוספים.

דת: הנפוצה ביותר היא ההינדואיזם. עוד דתות הן בודהיזם, איסלאם, נצרות, סיקהיזם, וג'ייניזם. בהודו מתגוררים גם כמה אלפי יהודים, הקהילות המוכרות יותר של יהודים, מתגוררות במומבי ובקוצ'ין.

שטח: 3,287,263 קמ"ר
חזור למעלה

אוכלוסין: כ – 1,136,539,000 נפשות

צמיחה שנתית: 5.4 אחוזים.

מטבע: רופי הודי (שקל=10 רופי)

אינפלציה: כ – 5.4 אחוז.
ענפי כלכלה עיקריים: טקסטיל, כימיקלים, מתכות, בטון, מחצבים, מכונאות, דלק, אורז, חיטה, כותנה, יוטה, תה, קפה, סוכר, תפוח – אדמה ומים.

שותפי מסחר עיקריים: ארצות הברית, ערב הסעודית, יפן, הונג קונג, בריטניה, גרמניה ובלגיה.

הכנסות מתוצר מקומי: 2.2 טרליון דולר בשנה.
(תוצר מקומי לנפש : 2,200 דולר).

קידומת חיוג בינלאומית: 91

סיומת אינטרנט: in

איזור זמן: UTC +5.5

חשמל: 230V-240V 50Hz