TukTuk.co.il

טרק הגנגוטרי

מדור טרקים בהודו

"טרק הגנגוטרי" ("Gangotri Trail") 
העיר רישיקש מהווה נקודה מרכזית ממנה יוצאים לטרקים רבים בטבע שמקיף את העיר. הטרקים שונים ומגוונים, כמו הנוף סביב – הרבה הרים גבוהים וירוקים, עמקים פורחים, וגנגס קדוש אחד. בסוכנויות הטיולים ברישיקש יציעו לכם מגוון ומציעה טרקים לרגלי הרי ההימלאיה ולמקורות הגנגס. טרקים אלה תוכלו לעשות באופן עצמאי, ברכיבה על אופנוע, השכרת מפה וניווט לפיה או בקבוצה עם מדריך מקומי צמוד. אחד הטרקים היפים והמומלצים ביותר נקרא טרק "גנגוטרי" (Gangotri Trail – ). "גנגוטרי" הוא המקום בו הגנגס מתחיל ולכן ה "גנגוטרי" הוא מקום חשוב וקדוש ביותר להודים. הודים רבים מגיעים ל "גנגוטרי" ובמקום עצמו תפגשו, מלבד מטיילים, גם הינדים, מאמינים רבים, שעלו לרגל מכל רחבי הודו. ה "גנגוטרי" הוא כפר שליו, בו גרה קהילה קטנה של סאדוּ'ס ( :Sadhu'sהסאדו'ס הם אנשי דת, שנאים כמו באבות, צבועים בלבן ולובשים בדים צבעוניים). בכפר תמצאו גם גאסט האוסים וחנויות. טרק ה "גנגוטרי" נמשך 3 ימים והוא מאופיין בנופים מרהיבים, התמזגות עם טבע בתולי וריק מאדם, לאורך הטרק ילוו אתכם מקדשים והרים ירוקים שמתחלפים בהרים מושלגים. בסופו של הטרק מצפה לכם חוויה שונה ומיוחדת, תראו את קרחון שנקרא "פי הפרה" שממנו יוצא הגנגס.

מסלול טרק ה "גנגוטרי" – מחולק לפי ימים:

יום ראשון:
חכו בתחנת האוטובוס בה עובר אוטובוס ל "יאטרה" Yatra)) בשעה 5 עד 6 בבוקר. נוסעים באוטובוס לכיוון "יאטרה" בסביבות 13 שעות. ומבקשים מהנהג שיוריד אתכם בכפר גנגוטרי. נסו לתפוס את המושבים הקדמיים באוטובוס, כך תיהיו קרובים לנהג ותוכלו להזכיר לו להגיד לכם איפה ולרדת, וגם הדרך מפותלת והעיקולים והפניות מורגשים יותר בספסלים האחוריים. תגיעו לכפר "גנגוטרי" בסביבות הערב, הסתובבו בעיר ומצאו לכם גאס האוס לנוח בו ולאגר כוח לקראת מחר.

יום שני:
ביום השני צאו מכפר "גנגוטרי" ולכו לעבר "פארק גנגוטרי",ממנו יוצא שביל המסומן, המשיכו ללכת בשביל זה. הנוף בדרך מרהיב יופיו ומאוד פרחוני, צבעוני ושמח. בדרך אפשר לקנות מים ואוכל בבתי התה שממוקמים לאורך המסלול , אפשרות אחרת היא לקנות מצרכים יום ולבשל באופן עצמאי. לקראת ערב תוכלו לחפש איפה ללון – תוכלו ללון באחד מבתי התה או באשראמים חדרים המשותפים שלהם,ניתן לישון על מזרון בחדר משותף – מלא מזרונים.

יום שלישי:
ביום השלישי לטרק, הולכים לעבר הקרחון, שנקרא "פי הפרה". התצפית מראש ההר למעלה, היא תמונה כוללת של הכול ומאוד מומלצת על קרחון ה "טאפובאן" (("TAPOBAN" – שמתנשא לגובה של כ- 4450 מטר. הדרך לתצפית קשה ותלולה, הטיפוס לא קל – ונמשך כ – שעה. זהו ציור למופת, כי קשה להאמין שכל כך יפהפה? מלמעלה הנוף נראה כמו גלויה. אם עדיין מוקדם ויש זמן וכוח ללכת עוד, אפשר לרדת חזרה לכפר גנגוטרי או לחכות למחרת ולהעביר את הלילה בקרבת מקום ואת החזרה לכפר גנגוטרי להשאיר למחר בבוקר.

ציוד
לפני היציאה לטרק, לפני שיוצאים מרישיקש, וודאו שיש ברשותכם נעלי הליכה טובות וביגוד ארוך וחם ללבושבלילה. אפשר להביא, או להשכיר, שק שינה או סדין ,למרות שניתן להסתדר עם השמיכות והסדינים של הגאסט האוסים שבדרך. במהלך הטיול, בחלק מהמקומות, מחיר המים יקר יותר, תוכלו לוותר על קנית מים מינרליים ולהשתמש בכדורים לחיטוי מים. בנסוף קחו איתכם: ציוד עזרה ראשונה, קרם הגנה, חטיפים לדרך, פנס, וקדימה לדרך!

הגעה
לגנגוטרי יוצא אוטובוס מרישיקש כל יום עד 6:00 בבוקר. מחיר: כניסה לטרק כולל תשלום על הכנסת מצלמה לפראק הלאומי "גנגוטרי" – עולה כ – 200 רופי.

הערות בקשר לטרק גנגוטרי
1. טרק מוכר, מפורסם ונדיר ביופיו הוא הטרק לעמק שנקרא "עמק הפרחים" 
2. מומלץ ללכת בעונת הפריחה, שבאה אחרי גשמי המונסון של חודש אוגוסט.
3. אורך הטרק: הטרק נמשך בדרך כלל שלושה ימים, אז לזריזים מיוחד הטרק יקח יומיים. את חלק מהטרק ניתן לעשות עם סוסים. 
4. ניתן לברר עוד על הטרקים השונים בכל אחת ואחת מסוכנויות הנסיעות ווה טיולים בעיר.