TukTuk.co.il

התנדבות בהודו

מקומות וארגונים להתנדב בהם בהודו

הודו הקסומה מעירה (ומאירה) את כל מבקריה ובין תחושת אושר עילאית, לתובנות על החיים, יתכן וגם תרגישו צורך אז לעזור לאותם תושבים אומללים, קבצנים, עניים, מסכנים, יתומים ועוד. בעצם התנדבותכם תוכלו להחזיר טובה תחת טובה ליבשת הודו שבלי ספק עשתה לכם משהו עמוק בלב. אין ספק שאחרי התנדבות בהודו אתם תחושו שינוי ניכר בהשקפה על החיים.
לפניכם מספר מקומות להתנדב בהם, יש לבדוק כל הזמן אם המידע עדכני והפרוייקטים מתקיימים.

התנדבות בחווה חקלאית באורוויל שבמדינת טמיל נאדו (בדרום הודו) –
החווה החקלאית של אבירם ויורית – "סאדהנה"
כן כן, גם ישראלים (איך לא?!) החליטו לקחת חלק בפרויקט היישובי -קהילתי אורוויל Aurville -)). אבירם ויונית עברו לגור בטמיל נאדו שבהודו, וחברו לקהילת אורוויל. הם הקימו את חווה חקלאית וקראו לה "סאדהנה" – פירוש המילה בסנסקריט (שפה הינדית עתיקה): השלמת משימה כלשהי. בחווה החקלאית "סאדהנה", מקפידים על ניצול אנרגיה סולארית, בוחנים שיטות השקיה למיניהן בניסיון ליעל את שיטת ההשקיה הקיימת, מייערים ומפתחים את השטח בחווה וסביב לה. מטרת החווה החקלאית "סאהדנה", היא להוות אבן יסוד ולהדגים לתושבים המקומיים ההודים, באמצעות האלמנטים החקלאיים בחווה, איך להתייעל מבחינה חקלאית בדרך פשוטה אך טובה. אבירם ויונית הם ישראלים חביבים ומיוחדים שכדאי לפגוש, הם יוכלו לספר לכם על הישוב אורוויל, על הקהילה באורוויל ועל חיי השיתוף. לחווה החקלאית "סאדהנה" מקבלים מתנדבים לתקופות קצרות או ארוכות, יחידים, זוגות וגם משפחות. החוויה של לגור באמצע היער נהדרת ומומלצת מאוד! כדאי ליצור קשר עם החבר'ה הישראלים באורוויל לפני בואכם, אבירם ויונית ישתדלו לאסוף אתכם ולהסביר לכם איך להגיע:
טלפון: 0413-2002655/2677682
דוא"ל: aviram@auroville.org.in
הגעה: עליכם להגיע לאורוויל ושם לחפש את הדרך הנקראת הכביש "Kut Road", משם אבירם ויונית יבואו לאסוף אתכם לחווה החקלאית בדרך לחוויה ההתנדבותית שלכם ב"סאדהנה".
אתר: sadhanaforest.org

התנדבות בבית יתומים בעיר רישיקש

התנדבות בבית יתומים תוכלו למצוא ברישיקש שבמדינת אוטרצ'ל.
בבית היתומים שמנוהל על ידי פוורטי, המתנדבים בבית היתומים עוזרים בתפעול המקום ומנהלת בית היתומים נזקקת לעזרתם בעיקר בשעות הצהרים בהן צריך להפעיל את הילדים – מקריאים להם סיפורים, משחקים איתם ולוקחים את הילדים לכבס בגנגס. רוב רובם של הילדים דוברי אנגלית, כך שקל לתקשר עימם.

כתובת: פנו למנהלת בית היתומים – אישה אנגליה עם שם הינדי – קוראים לה פרווטי. פרווטי נמצאת במלון טפובן ריזורט שסמוך לבית חב"ד, ומלון אחר בשם "גריניל קוטג'".
מתחנת המוניות שבכניסה ללאקסמן ג'ולה ?? ,עלו בעליה מעלה לכיוון בית חב"ד וגרינהיל קוטג'. המשיכו בעליה עוד עשרה מטרים בערך, פנו ימינה בסמטה הראשונה, (תבחינו בשלט "חיט" בכניסה לסמטה). לכו כמאה מטרים עד שתגיעו לבית אדום שנמצא משמאלכם.
טלפון: 2435558

לפרווטי, מנהלת בית היתומים, יש גאסט האוס בהרים, בעיירה בשם צ'אמבה,
.(Chamba(
כל הכנסותיו של גאסט האוס זה הוא תרומה לבית היתומים.
עלות החדרים בגאסט האוס של פארווטי נעה בין 350 ל- 500 רופי.
כתובת: צ'אבה הוא כפר קטנטן ויש בו מעט גאסט האוסים, שאלו על הגאסט האוס של פרווטי האנגלייה.

התנדבות כמורים ללימוד אנגלית בהתנדבות בבתי ספר בעיר מקלאוד גאנג'

הוראה בהתנדבות בבית הספר
"הופ סנטר" – "Hope Center""Hope Center"

"הופ סנטר" הוא בית ספר לפליטים טיבטים. בבית הספר הזה מחפשים מטיילים שרוצים ללמד אנגלית בהתנדבות ליום אחד. מידי יום מגיעים מטיילים ששמעו על המקום ל"שיעור פרטי" – אחד על אחד עם פליט טיבטי מקומי. בדרך כלל מדובר במבוגרים ולא בילדים – חלק מהתלמידים עם נזירים טיבטים שאוהבים לדבר באנגלית ונהנים לשוחח עם מטיילים ולשהוות סיפורי חיים. זוהי חוויה תרבותית נהדרת והזדמנות טובה להיכרות אישית מעמיקה עם בני העם הטיבטי.

כתובת: מקלאוד גאנג', ליד העיר דרמסלה – Dharamsala , מדינת הימשל פארדש.
רדו במורד הרחוב הראשי במקלאוד גאנג' עד למקום בשם – "לידייס ונצ'ר". שם תבחינו במדרגות, רדו במדרגות מטה ופנו שמאלה.

הוראה בהתנדבות בבית הספר
רוגפה בייבי סנטר- "Rogpa Baby Center"
"רוגפה בבייבי סנטר" הוא בית ספר נוסף, גם הוא שוכן בעיר מקלאוד גאנג'. בית הספר מחפש מטיילים שרוצים ללמד אנגלית, תקופת ההתנדבות הנדרשת היא מינימום שבועיים. השיעורים באנגלית שתעבירו הם לילדים טיבטים חמודים וממושמעים. אחרי יום אחד תתאהבו בהם ובכל מקרה לא תרצו לעזוב. צריך להקדיש להם תקופה של שבועיים לפחות אבל העבודה שם מדהימה ויש שם את הילדים הכי מתוקים בעולם.
כתובת: מקלאוד גאנג'
(ליד העיר
Dharamsala
בקרבת בית ספר אחר שנקרא "הופ סנטר"
הגעה למקום – רדו בכביש הראשי עד למקום בשם "לידייס ונצ'ר". רדו במדרגות שליד ופנו שמאלה.
מומלץ לשאול את התושבים המקומיים שישמחו לעזור לכם למצוא את בית הספר.

התנדבות – עמותת אדם לאדם
במדינת אנדרה פראדש שוכנת לה קהילת בני אפרים, מדובר בכמה עשרות משפחות המגדירות עצמן כיהודיות. החל משנות ה-80 הם מנסים לקשור קשר עם גורמים בעולם היהודי וחולמים לעלות לישראל. חלק גדול מחברי הקהילה הם איכרים שכירים. החיים בתנאי עוני קיצוני ונתונים בחובות בשנה האחרונה נוצר קשר חם ומיוחד בין קהילת בני אפרים לבין עמותת אדם לאדם. כל מי שרוצה לתת מזמנו ומיכולותיו למען הקהילה – מוזמן להצטרף.
מהמתנדבים נדרשת מחויבות לשהות של שבועיים מינימום, צפו לתנאים בסיסיים ביותר, לרשות המתנדבים יעמוד בית, הלינה על מזרונים או  מיטות שדה (מומלץ להביא כילה, סדין), מקלחת עם דלי, שירותי בול קליעה. במקום יש חשמל וחיבור אינטרנט.
הפרויקט ימשך מה-1 בפברואר עד 5 במארס. ניתן להצטרף לכל התקופה או לחלקה. מינימום שהות – שבועיים.
עלויות: כנהוג בפרויקט התרמילאים, אין תשלום עבור ההשתתפות בפרויקט. המתנדבים ישאו בעלויות השהייה (כולל לינה, כלכלה מלאה) בסך 500 רופי ליום, ובעלויות ההגעה למקום.
כל הפרטים באתר: http://www.adamleadam.org/?p=264

חיי שותפות באשרם המשלב התנדבות בכפרים השונים

הארגון הבין לאומי –
"Art of Living"
מאפשר למטיילים מכל קצוות עולם להתגורר באשרם של הארגון, להשתתף בקורס שנקרא "אומנות החיים" ,להתנדב ולעזור בקרב התושבים ההודים המקומיים
בכל פעם יש פרויקט אחר, ומומלץ לברר עם הסניף של הארגון בארץ (לפרטים ראה קישור בהמשך). ההרשמה אפשרית דרך האתר של ארגון
"Art of Living"
החוויה אדירה – אנשים מכל העולם, מחזיקים באותו רצון לעזור ומטרה משותפת.

לינקים לאתר הארגון העולמי
www.artofliving.org

לינק לאתר הארגון בארץ www.artofliving.org.il

התנדבות בהצלת בעלי חיים, התנדבות בעמותת גרין פייס

ההתנדבות ב"גריין פייס הודו" – "Greenpeace India" כרוכה לרוב בתשלום סמלי לכיסוי הוצאות שהייה: מגורים, אוכל וכו'. מדובר בהתנדבות בהצלת בעלי חיים שנמצאים בסכנת היכחדות. הפרויקטים השונים, מתחלפים, ומומלץ לבדוק באתר מה הפרויקט ואיפה, אם אתם רוצים לשלבו בטיול.
לרוב אין הגבלת זמן להשתתפות לפרויקט, תוכלו לבוא ליום, שבוע או חודש. צוות מנהלי הפרויקטים, המדריכים ושאר התורמים במלאכה, מקצועיים ונחמדים. ב"גרין פייס הודו" יקבלו אתכם לשורותיהם בשמחה ובכבוד.
גרין פייס עוסקים בהצלת חיות נכחדות בערים וכפרים שונים, במדינות השונות, ביבשת הודו.
על מנת לקחת לק בפעילות גרין פייס בהודו, עליכם להתכתב עם "גרין פייס הודו", דרך המייל או להתקשר אליהם. (פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "גרין פייס הודו", הקישור בהמשך). לעיתים יאלצו אתכם למלא טופס בו תתבקשו לספר עליכם.
דרך האתר של עמותת גרין פייס, תוכלו לרכוש ספר , בו כתובים כל המקומות בהם אפשר להתנדב, דרך גריין פייס. מדובר מקומות בכל רחבי תבל, אין סוף אפשרות, מדינות, תרבויות וחיות נכחדות בהם ניתן לטפל בעצם התנדבותכם בגריין פייס.

לינק לאתר של גרין פייס העולמי:
www.greenvolunteers.org
www.greenvolunteers.com

לינק לאתר של "גריין פייס הודו":
www.greenpace.org/india

Himalayan Nature Society
זהו מקלט לבעלי חיים(בעיקר כלבים) באיזור דרמסלה, מדובר בגוף קטן יחסית בהודו(כיוון שבהודו אין ממש אכפתיות כלפי בעלי חיים , הכלבים חיים ברחובות וחיה שכבר אין בה שימוש פשוט נזרקת) זהו גוף העובד בעזרת תרומות , הוא זקוק למתנדבים , בהאכלות , טיפול , נתינת תרופות, ואם יש ידע וטרינרי כלשהוא זה ממש יכול לעזור. בנוסף הם לא יודעים באמת לפרסם את עצמם , אז גם בכך ניתן לעזור , בתקווה שגוף זה באמת יגדל ויוכל לתת מענה גדול יותר ואולי בהמשך יהפך לשמורה אז הפיצו גם מפה לאוזן. האנשים הפועלים הם בעלי לב גדול שמנסים באמת לעשות את המקסימום שהם יכולים עם המעט, כיוון שהמקומיים לא ממש עוזרים בנושא, לנו המתנדבים יש את הכוח לשנות ולעזור והסיפוק הוא מדהים.
אתר : www.hnsindia.org
אי מיילים: friendsforanimals@gmail.com  |   hns_mcleodganj@rediffmail.com
טלפון: 223402 1892 91
נייד: 9816220841
כתובת:  52Gamru P.O. Kotwali Bazar, Dharamsala

חווה חקלאית
מקום מצויין להתנדבות חקלאית בהודו ג'יסלאמר, ראג'סטן 
בינתיים רק אירופאים היו בו אבל עכשיו מוצע גם לישראלים אז תהנו!
חוות Dumpal נמצאת כ 20 ק"מ מהעיר ג'יסלאמר, ב רג'סטאן,הם בתהליך של ניסויים עם גידולי מזון אורגניים. 
המבקרים ומתנדבים מוזמנים להשתתף בעבודה חקלאית, בניית  בקתות מגללי הפרות (כן כן…) ולרעות עזים וממש להרגיש  חלק מחיי הקהילה.
Jaisalmer, Rajasthan
פשוט להגיע רק להרים טלפון
9414760252
אתר: http://dumpalorganicfarm.blogspot.com